VENÜS İLAÇLAMA

Şirketimiz
çevre ve insan sağlığını riske eden haşere ve kemirgenler ile mücadelesinde Sağlık Bakanlığından ruhsatlı kokusuz, lekesiz çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen kalıcı yapıya sahip WHO (World Health Organization) yönetmeliklerine uygun ekipman, ilaç ve aktif kimyasalları kullanarak yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

Yapılacak ilaçlama öncesinde uzman personelimiz tarafından zararlı canlıların yaşadığı ve yoğunlukla bulunduğu üreme ve beslenme alanları tespit edilerek ve ayrıca bu zararlıların cinsleri belirlenerek, ilaçlamanın yapılacağı alandaki hijyen ve sağlık açısından zararsız ve kalıcı hangi kimyasal ve ilaçların kullanılacağı, uygulamanın hangi koşullarda daha etkileyici olacağı tespit edilir.

 

Yapılan gözlem neticesinde saptanan koşullar gözönünde bulundurularak ilaçlama öncesi kurumunuzda tarafınızdan yapılması gereken hazırlıklar bildirilir.

- Gıda maddelerinin ilaçlama alanından izole edilmesi
- İlaçlama yapılacak alanın temizlenmesi (çöp, gıda atıkları vs.)
- İlaçlama anında bu alanda personelinizin bulunup bulunmayacağı
- İlaçlama sonrasında yapılması gerekenler (Raporlama)

İlaçlama aşamasında extrem durumlar haricinde (mesai saatleri ve üretim alanları dışında) insan sağlığına zarar verecek zehirli, kalıcı, kokulu, bulunduğu ortamda buharlaşan ilaç ve kimyasallar kullanılmaktadır. İlaçlama işlemi yapılan gözlem ve hazırlık aşamasından uzman personelimiz tarafından en kalıcı çözümün geliştirilmesi için tozlama, jel, pompa ve ulv ilaçlama yöntemlerini uygulamaktadır.